Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

Bojnické kúpele (Spa Bojnice)

Prameň zdravia, ktorý vyviera v Kúpeľoch Bojnice

Kúpele Bojnice sú synonymum pre oddych, relax pre psychiku a obnovu krásy tela. Dnešná doba je príliš hektická a rýchla. V dôsledku toho, človek cíti vyčerpanosť, dostavia sa nervové ochorenia, či má problémy v oblasti pohybového ústrojenstva z dôsledku sedavého zamestnania.

Telo aj psychika potrebuje oddych, je to nutnosť bez ktorej prichádza k celkovému vyčerpaniu a chronickým chorobám. Doprajte si to, čo skutočne potrebujete, Kúpele Bojnice sú vybudované pre tento zámer. Dnes vám predstavíme podstatu obnovy zdravia a krásy z Kúpeľov Bojnice, je ňou predovšetkým miestna, liečivá voda a zdravotné procedúry.

Nie je voda ako voda

Základom ozdravného procesu je liečivá siričitá voda, konkrétne hydrogen-uhličitanovo-siričitá a vápníkovo-hořčíková, hypotonická Akratoterma s teplotou od 28 – 52 °C. Táto voda dokáže pomáhať ľuďom, ktorí trpia ťažkosťami v oblasti pohybového aparátu až reumy alebo nervovým ochorením.

Taktiež dokáže výrazne pomôcť ženám, ktoré trápia gynekologické problémy, s čím sú spojené aj choroby ľadvín a močových ciest.

Ako sa lieči pomocou vody

Pri liečbe sa vychádza zo zásad modernej lekárskej vedy a liečebných skúseností. Lekár, ktorý je odborník v odbore rehabilitácie a kúpeľnej starostlivosti, na základe vstupného vyšetrenia, určí individuálny rehabilitačný plán pre každého návštevníka kúpeľov. Na samotnú liečbu sa využívajú fyzikálne terapie, ako je:

Balneoterapia

Jedná sa o kúpele a to v troch hypertermálnych, troch rehabilitačných bazénoch, taktiež vodoliečba vo vaniach a to perličkových, uhličitých a vírivých. Takisto to zahrňuje skupinovú pohybovú liečbu vo vodr, spravidla vo vírivom bazéne. Túto procedúra sa nazýva hydrokineziterapia, v teplých dňoch sa zvykne vykonávať v dvoch vonkajších bazénoch.

Pitné kúry

Tak ako má voda svoje blahodarné účinky ako kúpeľ, rovnako dokáže pomáhať ako pitná kúra. V kúpeľoch je vybudovaných deväť prameňov, všetky žriedla denne poskytujú takmer tri milióny litrov vody, čo prevyšuje ich dennú spotrebu. Pramene obsahujú uhličitanové a siričité zlúčeniny, taktiež majú vysoký obsah kyseliny kremičitej a bóritej. Všetky termálne pramene obsahujú množstvo liečivých stopových prvkov, ktoré sú nutné pre správne fungovanie organizmu.

Voda z bojnických prameňov zlepšuje látkovú výmenu, imunologické reakcie v bunkách, funkčnosť tkanív a ich zásobovanie kyslíkom. Liečivá voda účinkuje pozitívne na vegetatívny nervový systém, predovšetkým na jeho autonómne nervstvo v krížovej oblasti. Výborne účinky má aj v prípade liečby urologických a gynekologických ochorení.

Kúpele Bojnice sú komplexným ozdravným strediskom okrem procedúr, ktoré zahŕňajú liečivú vodu je možné využiť aj:

Reflexná liečba

V areáli kúpeľov sú dostupné rôzne druhy masáží a to športová, relaxačná, za použití lávových kameňov, taktiež manipulačná liečba chrbtice a odborne vykonávaná akupunktúra

Teploliečba

Táto liečba zahrňuje zábaly a obklady a to parafínové, rašelinové. V rámci procedúr odporúčame využiť diatermiu, tj. metóda, ktorá využíva tepelného efektu vysokofrekvenčného prúdu, ktorý prechádza tkanivom a pritom nespôsobuje podráždenie pokožky. Táto metóda je vysoko účinná pri chorobách pohybového aparátu.

Elektoroliečba

Tento typ liečby funguje na princípe špecifického druhu prúdu a tým podporuje chod fyziologických procesov v tkanive, pozitívne ovplyvňuje krvný obeh a látkovú výmenu, uvoľňuje alebo stimuluje svalstvo.

Kyslíková terapia

Je to liečebná kúra, ktorá je vykonávaná pomocou koncentrovaného, až 90% kyslíku, ktorý sa inhaluje.

Táto procedúra zvyšuje odolnosť organizmu a vďaka tomu je výbornou prevenciou proti rôznym ochoreniam nervového alebo imunitného zamerania. Používa sa taktiež pri liečbe bolesti hlavy a efektívne znižuje stres.

Pokiaľ máte už zvolené procedúry, ktoré by ste radi absolvovali, stačí jediné, zvoliť si ubytovanie, napríklad v jednom z liečebných domovdopravu a vyraziť do Bojníc.

A keď naberiete plno síl z ozdravných procesov, určite by vám prišlo vhod množstvo reštaurácii, barov a  zábavných atrakcií v blízkom okolí.

Užite si dovolenku tak aby ste sa vrátili oddýchnutí, zrehabilitovaní a plní skvelých zážitkov. Vitajte v Bojniciach, je to mesto kúpeľov, oddychu, novo načerpaných síl a zábavy.

Ubytovanie v Bojniciach

Zobraziť ďalšie

Zaujímavé miesta

Zobraziť ďalšie

Akcie

Žiadne udalosti

Kúpele v Bojniciach

Zobraziť ďalšie

Prihláste sa k odberu newsletteru
a žiadna novinka Vám už neunikne